Targowisko miejskie przy ul. Grabowskiej/Witosa w Ostrowie Wielkopolskim konsekwentnie powiększa powierzchnię handlową, ilość osób sprzedających i kupujących, a także rodzaj oferowanego asortymentu. Spółka zarządzająca targowiskiem zaprasza zarówno do zakupów, jak i do prowadzenia działalności gospodarczej, handlowej, czy usługowej lub magazynowej.
Każdego dnia tygodnia na targowisku przy ul. Grabowskiej / Witosa można zrobić zakupy, dokonać opłat na rzecz różnych instytucji użyteczności publicznej, zapłacić za media, czy zlecić usługi krawieckie w punkcie “Praktycznej Pani”.
Można tu również skorzystać z usług pralniczych, albo nadać lub odebrać paczkę w paczkomacie “InPost”. Właściciele czworonogów mogą przyjść ze swoim pupilem i w przygotowanym salonie zafundować mu odpowiedni zabieg pielęgnacyjny.
Ponadto, w każdą niedzielę na targowisku przy ul. Grabowskiej / Witosa czynna jest giełda samochodowa pojazdów używanych, która również cieszy się dużym zainteresowaniem. Zawierane są tam liczne transakcje kupna-sprzedaży.
Na targowisku odbywają się także kursy nauki jazdy pojazdami osobowymi, ciężarowymi i motocyklami. Wiele szkół nauki jazdy prowadzi tutaj swoje zajęcia praktyczne, jak i teoretyczne. Organizowane są także cykliczne giełdy kwiatowo-ogrodnicze oraz imprezy plenerowe, pokazy cyrkowe, czy bezpłatne badania mammograficzne.
Wielu mieszkańców naszego miasta i okolic, zarówno sprzedających jak i kupujących, nie wyobraża sobie istnienia tego targowiska bez handlu tzw.” wystawkami” – czyli towarem używanym, który dostępny jest dla każdej kieszeni. W każdą sobotę miesiąca, od wczesnych godzin porannych, pojawia się na targowisku ok. 300 handlowców oferując różnorodny i specyficzny towar.
Bogata i specyficzna oferta towarów używanych przyciąga wielu klientów. Można tu kupić między innymi meble, rowery, zabawki, sprzęt ogrodniczy, kosiarki, sprzęt AGD i gospodarstwa domowego, obrazy, świeczniki, wazony, lamy, czy dywany.
Targowisko przy ul. Grabowskiej / Witosa to również prawdziwy „raj” dla kolekcjonerów. Atrakcje kolekcjonerskie powodują, że targowisko w każdą sobotę tętni życiem. Regularnie odwiedzają je zbieracze płyt winylowych, audiofile szukający unikalnego sprzętu grającego. Nie brakuje również numizmatyków, czy zbieraczy różnego rodzaju staroci. Dzięki temu, sprzęt może posłużyć nowemu właścicielowi przez następne kilka lata, uzyskując „drugie życie” za przystępną cenę.
Oprócz towarów używanych, na targowisku pojawia się od kliku lat bogata oferta towarów nowych, prosto od producentów, głównie z branży rowerowej oraz meblarskiej. Pojawiają się producenci z tzw. zagłębia meblarskiego, jakim są okolice Kępna i Ostrzeszowa oraz z województwa dolnośląskiego.
Nie brakuje również oferty odzieżowej i tekstylno – obuwniczej, chemicznej oraz spożywczej, mięsno-wędliniarskiej, drobiu, nabiału, cukierniczej, warzyw i owoców, a także ogrodniczo-szkółkarskiej, w tym sadzonek drzew, krzewów i kwiatów oraz warzyw i ziół.
Zarząd Spółki Targowiska Miejskie SA wciąż poszukuje jednak nowych rozwiązań i wyzwań oraz nowych oferentów do długofalowej współpracy. Teren targowiska miejskiego przy ul. Grabowskiej/Witosa zajmuje ok. 4 ha powierzchni, który może pomieścić jeszcze wielu wystawców, czy dzierżawców gruntu.
Spółka Targowiska Miejskie zaprasza zarówno do zakupów na tym targowisku, jak i do prowadzenia działalności gospodarczej, handlowej, czy usługowej lub magazynowej. Spółka dysponuje jeszcze wolnymi powierzchniami handlowymi zarówno w pawilonach handlowych, jak i bezpośrednio na nawierzchni obiektu.
Ponadto istnieje możliwość wypożyczenia drewnianego kiosku jarmarkowego do prowadzenia handlu na wyznaczonym miejscu.