Ekologia w pracach plastycznych dzieci

Facebook
Twitter
Email
Drukuj

Rozstrzygnięto zorganizowany już po raz 14. przez Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami „MZO” S.A. w Ostrowie Wielkopolskim konkurs ekologiczny, skierowany do dzieci i młodzieży z ostrowskich placówek oświatowych. Tegoroczny konkurs rozgrywany był pod hasłem „Nie pal śmieci – segreguj”. Patronem honorowym wszystkich dotychczas organizowanych konkursów jest Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

 

 

Konkursy ekologiczne cieszą się co roku bardzo dużym zainteresowaniem. Biorą w nich udział wszystkie przedszkola, szkoły podstawowe z terenu naszego miasta. Kampania organizowana jest cyklicznie w czterech kategoriach wiekowych: dla przedszkolaków w wieku 5-6 lat oraz dla uczniów „podstawówek” klas od I do III, od IV do VI i od VII do VIII.

 

Uczestnicy tegorocznej edycji wykonali prace plastyczne różnymi technikami z wykorzystaniem odpadów segregowanych. Przedszkolaki wykonywały prace nawiązujące do hasła konkursu, dzieci z klas I-III robiły zakładki do książki, klasy IV-VI  wykonały projekt kartki świątecznej, a klasy VII i VIII maseczkę ochronną na twarz.

 

Niestety, w dobie pandemii rozstrzygniecie konkursu nie było możliwe w takiej formie, jak co roku. Ogłoszenie wyników konkursu  zarejestrowano na filmie, który można będzie obejrzeć na stronie internetowej Zakładu Oczyszczania i Gospodarki Odpadami „MZO” S.A. oraz na facebooku Emzoludka.

 

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem i wzięło w nim udział ponad 200. uczestników. Wszyscy wykazali się pomysłowością i oryginalnością przygotowując swoje prace, które oceniała komisja konkursowa w składzie: Maria Szeląg – dyrektor OCK, Cezary Janiszewski -dyrektor Galerii Sztuki Współczesnej i Beata Rybka – Kierownik Działu Sprzedaży w Zakładzie Oczyszczania i Gospodarki Odpadami „MZO” S.A.

 

 

Komisja postanowiła wyróżnić wszystkich przedszkolaków oraz przyznała nagrody główne w pozostałych kategoriach:

 

klasy I – III

 

III miejsce  Zofia Przegoń – Szkoła Podstawowa Uczniów Kreatywnych, nauczyciel prowadzący  Marzena Horyza

III miejsce  Mateusz Małecki –  Szkoła Podstawowa nr 6, nauczyciel prowadzący Katarzyna Bednarczyk

II miejsce  Malwina Zboina – Szkoła Podstawowa nr 11, nauczyciel  Agata Stempniewicz

I miejsce Joanna Figas – Szkła Podstawowa nr 7, nauczyciel Pani Violetta Lebda.

 

W tej kategorii przyznano wyróżnienie, które otrzymał Krystian Zalewski-Zespół Szkół Specjalnych, nauczyciel Bogusława Szewczyk.

 

 

klasy IV –VII

III miejsce  Nadia Stodolna  – Szkoła Podstawowa nr 4, nauczyciel Danuta Wróbel

III miejsce Lena Matecka  – Szkoła Podstawowa nr 9, nauczyciel Martyna Psikus

II miejsce Iga Jarosik – Szkoła Podstawowa Uczniów Kreatywnych, nauczyciel Marzena Horyza

I miejsce Radosław Wojdal – Szkoła Podstawowa Nr 9, nauczyciel Martyna Psikus

Także wyróżnienie: Magdalena Majczak– Szkoła Podstawowa nr 6, nauczyciel Marta Matuszewska

 

klasy IV –VIII

 

III miejsce Anna Gąsiorowska  – Szkoła Podstawowa nr 13, nauczyciel Violetta Krzak

III miejsce Daria Muszyńska   – Szkoła Podstawowa nr 13, nauczyciel Violetta Krzak

II miejsce  Julia Dera  – Szkoła Podstawowa nr 14, nauczyciel Renata Jaszczyńska

I miejsce Magdalena Kubik – Szkoła Podstawowa Uczniów Kreatywnych Spółdzielni Oświatowej, nauczyciel Marzena Horyza

Przyznano także wyróżnienie dla Piotra Kut – Zespół Szkół Specjalnych, nauczyciel Bogusława Szewczyk.

 

Organizatorzy dziękują dyrektorom wszystkich ostrowskich przedszkoli, szkół podstawowych oraz wszystkim nauczycielom przygotowujących dzieci i młodzież do konkursu, ale przede wszystkim uczestnikom.

Podziękowania kierowane są również do sponsorów, którzy po części byli fundatorami nagród: Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim, Organizacji Odzysku REKOPOL, Organizacji Odzysku EKO-PUNKT, PWS Konstanta, Krajowej Izby Gospodarczej „Przemysłu  Spożywczego i Opakowań”, Firmy Elektrorecykling, Instytutu Certyfikacji i Jakości Gospodarczo-Samorządowy HIT, Nadleśnictwa Taczanów

Specjalne  podziękowanie dla Ostrowskiego Centrum Kultury za możliwość zrealizowania rozstrzygnięcia konkursu  w tej nietypowej formie, którą wymusiła pandemia.

 

Scroll to Top
Skip to content