Od ponad roku ostrowskie targowiska, jak wszystkie w Polsce, borykają się ze zmienną koniunkturą spowodowaną ogłoszoną w marcu ubiegłego roku epidemią COVID-19. Ze względu na swoją specyfikę prowadzenia handlu na otwartych przestrzeniach, targowiska obroniły się jednak w tych trudnych czasach przed czasowymi zakazami prowadzenia działalności, wprowadzonym “lockdownem” i mogły przez cały czas być czynne.
Specyfika tradycyjnej formy handlu polegającej na bezpośrednim kontakcie klienta ze sprzedawcą ma swoje walory. To tutaj właśnie można się potargować o cenę, kupujący sami oceniają jakość towarów i ich świeżość. Targowiska to również miejsce spotkań i rozmów ze znajomymi.
Praca na targowiskach nie należy do łatwych, ale przynosi wiele satysfakcji i zadowolenia. To także swoista służba na rzecz naszych mieszkańców – uważa prezes ostrowskiej spółki Targowiska Miejskie, Ewa Psztyr.
– Prowadzona tutaj forma handlu drobnotowarowego stała się wielkim atutem w czasach obecnego kryzysu. Podmioty pracujące na jego terenach nadal mogą bez większych zakłóceń pracować, zachowując odpowiednie standardy sanitarne. To wszystko sprzyja i zachęca, aby otwierać działalności na terenach targowisk i zieleniaków. Na poprawę koniunktury złożyło się także wiele różnorodnych przyczyn zarówno ekonomicznych jak i infrastrukturalnych – podkreśla prezes ostrowskich targowisk.
Spółka Targowiska Miejskie podejmuje szereg działań, aby jeszcze poprawić tę koniunkturę. To kolejne inwestycje i modernizacje infrastruktury targowiskowej na wszystkich jej placach i zieleniakach, jak również stosowanie zrównoważonej polityki cenowej oraz akcji promocyjnych.
Popularne kiermasze
Dużym powodzeniem cieszą się imprezy plenerowe np. kiermasze ogrodnicze wiosenne i jesienne, kiermasze staroci, spektakle i pokazy cyrkowe, akcje powiązane z bezpłatnymi badaniami mammograficznymi, festyny osiedlowe itp.
– Spółka wciąż utrzymuje w pełnej gotowości całą posiadaną infrastrukturę zgodnie z wymogami i reżimem sanitarnymi oraz w ciągłości świadczy wszystkie przynależne jej usługi i zadania, w tym także obsługuje toalety publiczne w naszym mieście – podkreśla prezes Psztyr.
Dzięki temu, targowiska wciąż cieszą się powodzeniem wśród mieszkańców, którzy doceniają tę formę handlu. Wiosenne Kiermasze Kwiatowe, Jarmarki Świąteczne przyciągają tłumy mieszkańców. Tak było także w bieżącym roku, na zorganizowanych w dniach 1-2 maja oraz 23 maja, dwóch edycjach Wiosennego Targu Ogrodniczego na targowisku przy ul. Witosa oraz na Kiermaszu Wielkanocnym na terenie zieleniaka przy ul. Tomczeka i ul. Paderewskiego.
W poszukiwaniu nowych rozwiązań
Zarząd Spółki Targowiska Miejskie SA wciąż poszukuje nowych rozwiązań i wyzwań. Spółka zachęca nowych oferentów do długofalowej współpracy, najmu pawilonów handlowych, czy dzierżawy terenu z możliwością zawarcia umów wieloletnich pod różnorodne działalności handlowe i usługowe np. gastronomiczne, magazynowe, parkingowe, czy przeładunkowe.
– Spółka Targowiska Miejskie SA obecnie dysponuje w swoich zasobach wolnymi powierzchniami handlowymi, oferując wolne lokale w budynkach przy ul. Targowej 1, jak również posiada kilka wolnych kiosków handlowych o powierzchni od ok. 8 m² – 12 m² oraz jeden kiosk typu ALSA o powierzchni 18 m² w korzystnej lokalizacji, w samym centrum targowiska przy ul. Głogowskiej – wymienia prezes Psztyr.
Spółka posiada również wolne pawilony handlowe na terenie targowiska przy ul. Grabowskiej/Witosa.
– Ceny dzierżaw tych lokali są bardzo atrakcyjne, a ich powierzchnie handlowe są do zadysponowania w dwóch przedziałach o powierzchni 12 m² i 24 m², wyposażone w pełną infrastrukturę, w dobrym standardzie, z pobliskimi miejscami parkingowymi. Teren targowiska miejskiego przy ul. Grabowskiej/Witosa obecnie zajmuje ok. 4 ha powierzchni, który może pomieścić jeszcze wielu wystawców czy dzierżawców gruntu – zachęca prezes spółki.
Spółka zaprasza do składania ofert, zapewniając, że to właśnie teraz są najatrakcyjniejsze warunki i przyjazne ceny. Kontakt telefoniczny 62 735 33 71 lub e-mailowy: targowiska@wp.pl